PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH SZKOŁY PŁYWANIA

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH SZKOŁY PŁYWANIA

Szanowni Państwo, od dnia 04 października 2020 roku (niedziela), wreszcie rozpoczynamy zajęcia nauki pływania w SZKOLE PŁYWANIA PANA MAĆKA. Witam serdecznie naszych ,,starych podopiecznych,, jak i nowych adeptów Szkoły Pływania. Obiecuję, że dochowamy wszelkich starań aby zajęcia przebiegały sprawnie, bezpiecznie i dzieci wracały z zajęć zmęczone i uśmiechnięte. Troszcząc się o zdrowie i bezpieczeństwo kursantów, rodziców i pracowników –  mając na uwadze stan epidemii spowodowany wirusem COVID- 19 jak również faktem, że nasze miasto znalazło się w żółtej strefie, przedstawiamy nowo obowiązujące zasady organizacji zajęć na naszym basenie, przygotowane w oparciu o załącznik do regulaminu pływalni przy Szkole Błękitnej i wymogów i zaleceń GIS:

Prosimy:
aby  dzieci na zajęcia przyprowadzała, jak i odbierała JEDNA osoba – rodzic lub opiekun;

– na teren obiektu sportowego może wchodzić rodzic lub opiekun z dziećmi do 7 roku życia;
W holu i szatni obiektu sportowego będą obecni trenerzy, którzy pomogą dzieciom w przygotowaniu do zajęć i wysuszeniu włosów po basenie.

 – przyprowadzanie dzieci najwcześniej 10 minut przed rozpoczęciem zajęć – tak, aby nie przebywać i gromadzić się na terenie obiektu.
– przynoszeniu dwóch reklamówek lub toreb do których chowamy: do pierwszej kurtkę lub bluzę a do drugiej obuwie.  Następnie oddajemy te rzeczy do szatni, w której otrzymujemy numerek.

– prosimy o zabranie ze sobą podręcznej suszarki, która ułatwi dzieciom dosuszenie włosów;

  1.  Przed wejściem na teren obiektu obowiązuje bezwzględny nakaz dezynfekcji rąk, noszenia maseczki.
  2.  Na terenie obiektu  dzieci wraz z  rodzicami (opiekunami) obowiązani są do noszenia maseczek lub przyłbic.
  3. Po przebraniu obuwia na klapki, nie później niż 5 minut przed rozpoczęciem zajęć kursant ustawia się przy wejściu na pływalnię, gdzie pracownik szkoły pływania sprawdzi obecność dzieci według listy oraz przydzieli numer szatni, w której dziecko przygotuje się na zajęcia.
  4. Dziecko do szatni udaje się samodzielnie zabierając ze sobą strój lub kąpielówki, czepek, ręcznik, mydełko, ewentualnie okularki. W szatni dzieciom będą pomagali instruktorzy Szkoły Pływania. Trenerzy przypilnują dzieci aby dokładnie wysuszyły włosy.
  5. Po wejściu na basen maseczki lub przyłbice zdejmujemy.
  6. Podczas zajęć zaleca się, aby opiekun lub rodzic czekał na dziecko poza terenem obiektu.
  7. Po zakończeniu zajęć instruktor odprowadza dzieci na korytarz, gdzie rodzic lub opiekun powinien oczekiwać na dziecko. Należy pamiętać o punktualnym przybyciu i odbiorze dziecka.
  8. Opiekunowie przyprowadzający dzieci muszą zachować dystans min 1,5 m od kolejnego opiekuna. Dystans również obowiązuje w stosunku do pracowników szkoły.
  9. Obligatoryjne jest przestrzeganie zasad higieny na pływalniach – obowiązkowa jest staranna kąpiel, umycie całego ciała pod natryskiem oraz dezynfekcja stóp przed wejściem do hali basenowej.

Na pierwszych zajęciach chcemy  przydzielić kursantów do odpowiednich grup pływackich tak aby sprawnie prowadzić dalsze szkolenie pływackie. W razie jakichkolwiek pytań na temat grup, stopnia zaawansowania, procesu szkolenia, proszę o kontakt bezpośrednio do mnie – MACIEJ ZAWADZKI 602 705 589.

Bardzo prosimy o aktualizowanie danych kontaktowych, o ile ulegną zmianie w trakcie trwania semestru.

 

 

Galeria

thumbs_skauci thumbs_P7150358 basen_nauka_plywania_24 20151220_121631