Nauka pływania – dzieci

OLYMPUS DIGITAL CAMERANauka, zabawa i bezpieczeństwo

podczas zajęć nauki pływania w Szkole Pływania Pana Maćka realizujemy nasz autorski program poparty wieloletnim doświadczeniem (uczymy pływać już od 1995 roku). Nasz program kierowany jest w szczególności do dzieci i młodzieży uprawiającej pływanie rekreacyjne ale jeśli Państwa dziecko chciałoby pływać więcej, powołaliśmy grupę sportową, doskonalącą technikę i wytrzymałość pływacką, przygotowującą m.in. do klas sportowych o profilu pływackim oraz do zawodów pływackich.

Podział na grupy w zależności od poziomu umiejętności i wiek uczestników:

„DELFINKI”

Delfinki Młodsze – pierwszy raz na basenie – grupa początkująca dla dzieci w wieku 5 lat.

Delfinki – dzieci nie umiejące jeszcze pływać, dzieci oswojone z wodą (np. zanurzenie głowy do wody) do 6 osób w grupie.

Główne zadania grupy to: całkowite oswojenie z wodą, pływanie z makaronem, zanurzanie głowy do wody, skoki do wody z asekuracją, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na basenie. Przepłynięcie całej długości basenu z makaronem.

„MEDUZY”

grupa początkująca „plus”, dla dzieci, które opanowały umiejętności w grupie Delfinków – samodzielnie utrzymujących się na wodzie. Grupy do 8 osób, pływanie samodzielne z deską, na plecach, samodzielne skoki do wody.

Główne zadania grupy to: przepłynięcie całej długości basenu na piersiach z deską i samodzielnie na grzbiecie całej długości basenu , skok startowy elementarny.

„JUŻ PŁYWAM – grupa młodsza”

dla dzieci umiejących samodzielnie utrzymać się na wodzie– brak stylu. Nauka podstaw stylu pływackiego, pływanie z deską, dokładanka do grzbietu, dokładanka do kraula, elementarne skoki do wody.

Główne zadania grupy to: skok startowy, przepłynięcie samodzielne na grzbiecie, elementarny grzbiet, dokładanka do kraula cały basen.

„JUŻ PŁYWAM – grupa starsza”

dla dzieci pływających elementarnie jednym lub dwoma stylami pływackimi (podstawy stylu) przepłynięcie samodzielne 50m na grzbiecie, skok startowy, kraul i grzbiet, dokładanka do grzbietu, dokładanka do kraula, elementarne nawroty do kraula i grzbietu.

Główne zadania grupy to: nawroty do kraula i grzbietu, podstawowe, styl grzbietowy i kraul na piersiach, skoki startowe do kraula i grzbietu.

„ŚREDNIOZAAWANSOWANA”

dla dzieci i młodzieży umiejącej pływać poprawnie stylowo dwoma stylami pływania kraul i grzbiet, poprawny skok startowy do kraula i grzbietu, nawroty.

Główne zadania grupy to: zdawanie na kartę pływacką, opanowanie trzeciego stylu pływania stylu klasycznego.

„ZAAWANSOWANA”

dla młodzieży, która opanowała dobrze trzy lub cztery style pływania (karta pływacka), skok startowy i nawroty.

Główne zadania grupy to: opanowanie stylu klasycznego i stylu delfinowego, 100 m stylem zmiennym, wdrożenie podstaw ratownictwa wodnego.

„SPORTOWA”

wszystkie style pływania, doskonalenie umiejętności, przygotowanie do zawodów pływackich, zajęcia min. 2xw tygodniu, żółty czepek pływacki, kurs na Młodszego Ratownika Wodnego.

„GRUPA KOREKCYJNA”

Autorski program ćwiczeń w wodzie korygujących wady postawy, skoliozy , wzbogacone o elementy nauki pływania dla dzieci i młodzieży z wadami postawy. Dla osób dorosłych zalecane są zajęcia indywidualne ale istnieje również możliwość powołania GRUPY KOREKCYJNEJ DLA DOROSŁYCH.

„GRUPA DOROSŁA”

nauka i doskonalenie pływania dla osób dorosłych chcących nauczyć się pływać lub udoskonalić swoje umiejętności pływackie.

Ćwiczenia trwają 45 min. w małych grupach (8 osób). Osoby ćwiczące w grupach podzielone są według umiejętności pływania. Klasyfikacji do odpowiedniej grupy dokonuje trener na pierwszych ćwiczeniach. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy pływania, absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, ratownicy WOPR.

Galeria

thumbs_DSC_1307 thumbs_IMGP9423 thumbs_IMGP9439 thumbs_IMGP9455OO